Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Aktuální informace a omezení vyplývající z nouzového stavu pro občany obce Lužany

Aktuální informace a omezení vyplývající z nouzového stavu pro občany obce LužanyDatum konání:
15.6.2020

V souvislosti s výskytem koronaviru v České republice přijala vláda a ústřední správní orgány několik opatření, které zamezují jeho dalšímu šíření. Velká část opatření byla s ohledem na příznivý vývoj uvolněna, ale některá jsou stále v platnosti.

V platnosti je zákaz pořádání slavností, divadelních a filmových představení, sportovních a jiných shromáždění a trhů s účastí vyšší než 500 osob. Při konání akcí do 500 osob musí být zachováván odstup mezi jednotlivými osobami 2 metry a tyto osoby musí nosit ve vnějších i vnitřních prostorách ochranné prostředky dýchacích cest. Sportovci nejsou v době tréninku nebo zápasu povinni nosit ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének.

I nadále je všem osobám zakázán pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to:

a) ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště,
b) v prostředcích veřejné dopravy,
c) při účasti na hromadné akci ve venkovních prostorech, jestliže se daná osoba nachází méně než 1,5 metru od jiné osoby. 

Vyčleněná prodejní doba pro seniory byla zrušena. 

Kino Lužany bude v provozu od poloviny června 2020.

Rizikovým skupinám, mj. seniorům, i nadále nabízíme pomoc při zajišťování běžných životních úkonů. Jedná se zejména o zajištění a dovoz nákupů základních potravin, hygienického a drogistického zboží nebo vyzvednutí léků a dostupných zdravotnických potřeb a pomůcek.

Doporučujeme cestujícím, aby si s předstihem ověřili platnost svého spojení, a to buď na internetovém vyhledávači www.idos.cz nebo v Call centru IDS IREDO, které je pro všechny občany k dispozici na tel. č. 491 580 333.