Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Pomoc rodině postižené požárem rodinného domu

Pomoc rodině postižené požárem rodinného domuDatum konání:
11.1.2019

V úterý 1. ledna 2019 se v obci Lužany odehrála tragická událost - požár rodinného domu (více informací v novém okně zde). Po zveřejnění informací o této události se mezi lidmi zvedla neuvěřitelně velká vlna solidarity, za kterou Vám všem rodina touto cestou děkuje. Je hezké vidět, že se i v dnešní uspěchané době najde spousta lidí, kteří věnují svůj čas, úsilí a materiální i finanční prostředky na to, aby někomu nezištně pomohli. Protože je těch, kteří chtějí přispět, naštěstí hodně a chceme, aby jejich počínání mělo smysl, rozhodli jsme se pomoci s koordinací. Dále je uveden seznam vybavení, které by rodina do nového začátku potřebovala. Pokud jste ochotni tímto vybavením přispět, kontaktujte nás na emailové adrese urad@luzany.cz, kde Vám potvrdíme, že toto vybavení ještě nikdo nepřislíbil a domluvíme podrobnosti dodání. Protože však nemá rodina zajištěno dlouhodobé bydlení, žádáme Vás, alespoň u většího vybavení, zda by jej bylo možné ponechat do doby nalezení vhodného ubytování uskladněné ve Vašich prostorách.

Kromě materiálního vybavení řešíme s rodinou problém největší, a to nalezení vhodného ubytování. Ideálně by se mělo jednat o dlouhodobější pronájem v okruhu cca 15 km od Jičína s dispozicí minimálně 2+kk. Pokud o nějakém vhodném ubytování víte, kontaktujte nás, prosím.

Rodina Vás tímto touto cestou žádá o pomoc s pořízením následujícího vybavení:

Věci denní potřeby:

Peřiny, povlečení, ložní prádlo, deky

Sada nádobí

Záclony, závěsy

Osušky, ručníky

Hygienické a toaletní potřeby

Prací prostředky a jiná drogerie

 

Nábytek, nářadí:

Postel, matrace, gauč, křesla, jídelní stůl

Kuchyňská linka

Nářadí, motorová pila, sekačka, křovinořez, aku nářadí, vrtačka, nabíječka autobaterií, letní kola s disky

 

Kdo z Vás nemůže přispět požadovaným vybavením, budeme vděčni za příspěvek do finanční sbírky, kterou obec Lužany připravuje. Protože se jedná o administrativně náročný proces, není sbírka zatím otevřena. Jakmile budeme mít k dispozici povolení sbírky, zveřejníme podrobnosti na internetových stránkách obce.