Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Úpravy chodníků ve střední části obce

Úpravy chodníků ve střední části obceDatum konání:
26.4.2019

Obec Lužany připravuje projekt na úpravy chodníků ve střední části obce, které spočívají zejména v rekonstrukci stávajících chodníků, vybudování dvou míst pro přecházení na křižovatce u hospody a přechodu pro chodce před školou. V rámci projektu dojde také k majetkovému vyrovnání, protože některé chodníky se historicky nachází na soukromých pozemcích.

Cílem projektu je zvýšit bezpečnost pěší dopravy obyvatel a návštěvníků obce Lužany při docházce do zaměstnání, do škol a za službami.

V přiložené situaci se mohou všichni občané podrobně seznámit s projektovým záměrem, případně je možné navržené úpravy osobně projednat v kanceláři Obecního úřadu Lužany v termínu do 6. května 2019, případně v tentýž den od 19 hodin na zasedání zastupitelstva.

Část chodníků od rybníčku ke škole chceme financovat z dotačních prostředků Evropské unie z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím Místní akční skupiny Brána do Českého ráje. Žádost o dotaci je nutné podat do konce června, maximální výše dotace je 1,5 mil. Kč. Část chodníků od křižovatky u hospody k Úlibicím a od školy na dolní konec bude realizována v následujících etapách v závislosti na dostupnosti finančních prostředků.

Realizace projektu přispěje k vytvoření ucelené a bezpečné trasy pro pěší v obci Lužany. Modernizací chodníku bude dokončeno bezbariérové propojení severovýchodní části obce s centrální částí obce, kde se nachází objekty občanské vybavenosti a služeb. Jedná se zejména o objekt obecního úřadu s poštou a knihovnou, dále prodejnu smíšeného zboží a ordinaci veterinárního lékaře, mateřskou a základní školu, kino se společenskou místností, hasičskou zbrojnici nebo objekt kulturního domu, ve kterém se výhledově počítá s vybudováním školní vývařovny s jídelnou.

Situace ke stažení zde (odkaz se otevře v novém okně).