Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Vstup na MotoLužany 2020 bude zpoplatněn i pro občany obce Lužany

Vstup na MotoLužany 2020 bude zpoplatněn i pro občany obce LužanyDatum konání:
2.7.2020

Omezením vyvolaným nemocí COVID-19 se nevyhnou ani plánované letní kulturní akce, mezi které patří tradiční motorkářské setkání MotoLužany.

Na základě Dohody o pořádání akce MotoLužany z roku 2011, kterou jsme s pořadatelem Full of Energy, m.c., občanské sdružení, uzavřeli, je umožněn vstup občanům obce Lužany na akci zdarma. Dle aktuálně platných omezení je však počet účastníků kulturních akcí omezen na maximálně tisíc osob s tím, že pořadatelé předpokládají, že bude v průběhu léta povolena účast dvou tisíc účastníků. I v tomto případě je tento počet účastníků pro pořadatele velmi omezující, proto nás požádali o výjimku. Pro letošní rok jsme proto přistoupili na omezení volného vstupu občanů obce Lužany. Aby však nikdo z Vás nepřišel o možnost účastnit se této oblíbené akce, můžete si přednostně rezervovat (a uhradit) v termínu do 15. srpna u pořadatele vstupenku za 500 Kč (objednávky s uvedením jména, příjmení a adresy trvalého bydliště je možné provést na emailu m.jezdinsky@seznam.cz). V případě, že dojde k povolení akcí s počtem účastníků tři tisíce a více, bude jako v uplynulých letech umožněn vstup všem občanům obce Lužany po předložení občanského průkazu zdarma.

Z řad občanů obce Lužany využívá bezplatného vstupu více než třetina obyvatel, což by v případě dvou tisíc povolených účastníků činilo více než 10% a představovalo pro pořadatele významný zásah do příjmů ze vstupného. Poplatek ze vstupného ve výši 30 tis. Kč, který hradí pořadatel na základě obecně závazné vyhlášky, bude uhrazen v plné výši.

Věřím, že všichni pochopí naše kroky a snahu obce přispět ke snížení dopadů epidemie koronaviru, abychom tuto náročnou dobu ustáli a mohli se i v příštích letech těšit na zajímavý program.