Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Vyhodnocení dotazníkového šetření ve věci provzu pošty a nočního klidu

Vyhodnocení dotazníkového šetření ve věci provzu pošty a nočního kliduDatum konání:
29.5.2017

Ve dnech 10. – 19. května 2017 proběhlo v naší obci dotazníkové šetření týkající se provozu pošty a nočního klidu.

Dotazníky byly distribuovány prostřednictvím České pošty v termínu od 5. do 10. května 2017 a elektronicky zveřejněním na internetových stránkách obce Lužany v období od 5. do 19. května 2017. Prostřednictvím pošty bylo distribuováno celkem 220 dotazníků, dalších cca 20 dotazníků si občané vyžádali osobně v kanceláři obecního úřadu. Z celkového počtu 240 dotazníků se vrátilo 91 vyplněných dotazníků, což představuje úctyhodnou návratnost 38%. K tomuto počtu bylo šest odpovědí doručeno elektronicky, celkem bylo tedy odevzdáno 97 vyplněných dotazníků.

Názor občanů na provoz pošty je jednoznačný. Drtivá většina, tj. 71% odpovídajících občanů je toho názoru, že provoz pošty v obci by měla převzít obec i za cenu dotování provozu pošty v částce kolem 110 tis. Kč. Druhá nejčastější odpověď zastupující 22% respondentů si myslí, že by pobočku pošty měla provozovat prodejna Jednoty Nová Paka. Pouze 5% by nevadilo, pokud by byla pobočka pošty v obci zrušena.

Ne tak jednoznačný byl názor respondentů na řešení problematiky nočního klidu. I přesto si nadpoloviční většinu odpovědí odpovídající zastoupení ve výši 54% získala odpověď, že je vyhlášku třeba přijmout, stanovit výjimky na Silvestra, na pouť, na Motosraz a na další akce schválené Zastupitelstvem a současně zkrátit noční klid v době od začátku května do konce září v pátek, v sobotu a ve dnech předcházejících svátkům a dnům pracovního klidu tak, že noční klid bude platit v tyto dny až od půlnoci do 6:00. Druhým nejčastější názor odpovídající podílu 26% hlasů byl pro stanovení výjimek na Silvestra, na pouť, na Motosraz a na další akce schválené Zastupitelstvem. Celá pětina respondentů si myslí, že je vyhláška zbytečná a není ji třeba přijímat.

Děkujeme všem občanům za účast v tomto dotazníkovém šetření. Váš názor je pro nás velmi důležitý.

Konečné slovo v rozhodování bude mít Zastupitelstvo, které bude tyto záležitosti projednávat na svém zasedání dne 31. 5. 2017.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář