Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Aktuální informace a omezení související s epidemií koronaviru pro občany obce Lužany

Aktuální informace a omezení související s epidemií koronaviru pro občany obce LužanyDatum konání:
18.5.2021

Vláda a Ministerstvo zdravotnictví schválili sérii mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví zavádí protiepidemická opatření .

Na občany obce Lužany a život v obci doléhají zejména dále uvedená omezení. Text platných opatření je ke stažení na konci tohoto článku, podrobné informace můžete také získat na speciálních stránkách Vlády České republiky.

S účinností od 10. 5. 2021 0:00 do odvolání je zakázán všem osobám pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor bez výdechového ventilu třídy FFP2/KN95 nebo zdravotnická obličejová maska, a to ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště, na všech veřejně přístupných místech v zastavěném území obce a na všech veřejně přístupných místech mimo zastavěné území obce, jestliže se daná osoba nachází méně než 2 metry od jiné osoby. Kromě toho se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor bez výdechového ventilu třídy FFP2/KN95, ve vnitřních prostorech staveb, které slouží jako prodejna, provozovna služeb, zdravotnické zařízení, v prostředcích veřejné dopravy, na nástupištích a v čekárnách nebo v motorových vozidlech, pokud se v nich nenachází pouze členové jedné domácnosti. Pro děti od 2 do 15 let platí výjimka, kdy mohou nosit i v prostorách prodejen, v prostředcích veřejné dopravy, atd.. pouze respirátor třídy FFP2/KN95 bez výdechového ventilu nebo jednu zdravotnickou obličejovou masku.

Provoz sportovišť ve vnitřních prostorách staveb je možný pouze ve skupinách po dvou osobách, celkově smí vnitřní plochu sportovišť užívat maximálně 10 osob najednou. Venkovní sportoviště jsou při dodržení dalších hygienických opatření otevřená, kromě vnitřních prostor těchto sportovišť (šatny, sprchy).

Přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb je zakázána, s výjimkou venkovních prostor provozovny určených k sezení („zahrádka“) v čase mezi 06:00 hod. a 21:59 hod.  

Knihovna Lužany je otevřena každé úterý od 16 do 18 hodin.   

Poskytování vybraných služeb a maloobchodní prodej je povoleno při dodržení podmínek stanovených Ministerstvem zdravotnictví. V provozovnách je možné, aby v jeden okamžik pobýval maximálně 1 zákazník na každých 15 m2 plochy provozovny určené pro veřejnost. Stejně tak je omezen počet zákazníků v provozovnách maloobchodního prodeje na maximálně 1 zákazníka na 15 m2 prodejní plochy.

Mateřská a základní škola Lužany je v provozu při dodržení stanovených podmínek. 

Úřední hodiny Obecního úřadu Lužany jsou bez omezení. I nadále však, prosím, upřednostňujte písemný, elektronický či telefonický kontakt a bezhotovostní platební styk. Kontaktovat nás můžete na tel: 493 597 178 nebo 725 082 486, případně elektronicky na emailech urad@luzany.cz nebo ucetni@luzany.cz, případně datovou schránkou ASUBR4H. 

Rizikovým skupinám obyvatel stále nabízíme pomoc se zajištěním nákupu potravin, vyzvedáváním léků, případně řešením dalších záležitostí. Obrátit se můžete na zaměstnance Obecního úřadu Lužany.