Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Aktuální informace a omezení vyplývající z nouzového stavu pro občany obce Lužany

Aktuální informace a omezení vyplývající z nouzového stavu pro občany obce LužanyDatum konání:
19.1.2021

Stav k 19. 1. 2020 0:00

Od 5. října 2020 od 0:00 hodin byl na dobu 30 dnů vyhlášen nouzový stav. Nouzový stav byl usnesením vlády prodloužen do 22. ledna 2021. V souvislosti s přijetím nouzového stavu přijala vláda krizová opatření.

Na občany obce Lužany a život v obci doléhají zejména dále uvedená omezení. Text platných opatření je ke stažení na konci tohoto článku, podrobné informace můžete také získat na speciálních stránkách Vlády České republiky.

Až na výjimky je zakázán volný pohyb osob. Při dodržení stanovených výjimek je možné pobývat na veřejně přístupných místech maximálně ve skupinách 2 osob.

Provoz sportovišť ve vnitřních prostorách staveb je zakázán. Venkovní sportoviště smí současně užívat maximálně 2 osoby.  

Přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb je zakázána.  Je zakázáno pití alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech

Provoz knihoven je zakázán.  

Poskytování služeb a maloobchodní prodej jsou kromě stanovených výjimky zakázány. V provozovnách, které jsou v rámci výjimek otevřené, je možné, aby v jeden okamžik pobýval maximálně 1 zákazník na každých 15 m2 plochy provozovny určené pro veřejnost. Stejně tak je omezen počet zákazníků v provozovnách maloobchodního prodeje na maximálně 1 zákazníka na 15 m2 prodejní plochy

Přítomnost žáků ve škole Lužany je povolena pouze dětem v mateřských školách a žákům 1. a 2. ročníku, ostatní žáci se povinně vzdělávají distančně.

I nadále jsou omezeny návštěvy ve zdravotnických zařízeních, která poskytují lůžkovou péči a návštěvy v zařízeních sociálních služeb pro seniory, kdy návštěvníci musí používat respirátor třídy min. FFP2.

I nadále je všem osobám zakázán pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště, v prostředcích veřejné dopravy i na všech veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, jestliže se daná osoba nachází méně než 2 metru od jiné osoby. 

V souladu s usnesením vlády České republiky do 12. prosince 2020 stanoveny úřední hodiny Obecního úřadu Lužany následovně pondělí 10:00 – 15:00 a středa 10:00 - 15:00. V rámci komunikace upřednostňujte písemný, elektronický či telefonický kontakt a bezhotovostní platební styk. Kontaktovat nás můžete na tel: 493 597 178 nebo 725 082 486, případně elektronicky na emailech urad@luzany.cz nebo ucetni@luzany.cz, případně datovou schránkou ASUBR4H. 

Rizikovým skupinám obyvatel nabízíme pomoc se zajištěním nákupu potravin, vyzvedáváním léků, případně řešením dalších záležitostí. Obrátit se můžete na zaměstnance Obecního úřadu Lužany. 

Úřední hodiny pro veřejnost jsou omezeny také u ostatní orgánů veřejné správy. Informace o úředních hodinách pro veřejnost Vám poskytne příslušný orgán.