Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Projednání variant III. etapy výstavby chodníků podél silnice III/28437

Projednání variant III. etapy výstavby chodníků podél silnice III/28437Datum konání:
13.2.2023

V pondělí 13. února od 19 hodin se v rámci zasedání zastupitelstva uskuteční projednání variant výstavby III. etapy chodníků podél silnice III/28437. Jednotlivé varianty, jejich výhody a nevýhody představí autor studie Ing. Janda ze společnosti Projektservis Jičín s.r.o.. Pokud máte o tuto problematiku zájem, přijďte se seznámit s navrženým řešením a vyjádřit svůj názor.

Etapa je rozdělena na 4 samostatné části, každá část je řešena variantně. Šířka chodníku byla ve všech variantách navržena úsporná šířky 1,5 m.

část KM 0,000 - 0,220

Modrá varianta: Vpravo podél rozšířené silnice (stávající vodovod, požadavek na rozšíření vozovky stávající silnice)
Červená varianta: Chodník mimo vozovku vpravo, mezi okrajem stávající vozovky a novým chodníkem zůstane krajnice, nebo zelený pás š. 1,3 m až 2 m, kde zůstane vodovod. 
Hnědá varianta: Chodník vlevo podél rozšířené silnice, problém z dopravního hlediska - přecházení přes vozovku na začátku a konci úseku.

První část - varianta červená

část KM 0,220 - 0,470

Modrá varianta: Vpravo podél rozšířené silnice, někde ale okraj chodníku zasahuje do zářezového svahu (řešení palisády nebo opěrné zídky), v chodníku zde budou min. 3 stožáry NN (řešit zde rozšíření chodníku), dále řešit odvodnění svahu.
Hnědá varianta: Vlevo podél rozšířené silnice, problém vjezdy na vedlejší pozemky, které jsou pod úrovní silnice, sanace násypového svahu - palisády atd.
Červená varianta: Mimo vozovku vpravo zde nereálná - velký zásah do svahu.
Zde je ale možné pěší dopravu vést po souběžné cestě na p.č. 1501/1, délka trasy by byla zhruba stejná, ale výškové převýšení.

Druhá část - varianta modrá

část KM 0,470 - 0,675

Modrá varianta: Vpravo podél rozšířené silnice, někde ale opět okraj chodníku zasahuje do zářezového svahu (palisády, zídky), v chodníku budou 4 stožáry NN a řešit odvodnění svahu. Od KM 0,588 je zde opět těsně podél vozovky uložen vodovod až po konec stavby.
Hnědá varianta: Vlevo podél rozšířené silnice, problém sanace násypového svahu.
Červená varianta: Opět nereálná - velký zásah do svahu.

Třetí část - varianta modrá

část KM 0,675 - 0,910

Od KM 0,810 - od propustku pro Lužanku je stávající chodník z bet. dlaždic po levé straně silnice, vpravo je po celé délce vodovod v krajnici, proto je zde chodník navržen vlevo.
Modrá a hnědá varianta: Vlevo podél rozšířené silnice, pod chodníkem splašková kanalizace obce.
Červená varianta: Chodník mimo vozovku vlevo za zeleným pásem š. 1,5 m, je zde na pozemku KHK.

Čtvrtá část - hnědá varianta