Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Rozsvícení stromečku - letos trochu jinak

Rozsvícení stromečku - letos trochu jinakDatum konání:
25.11.2021

Vážené spoluobčanky, Vážení spoluobčané, 

stalo se nám v Lužanech příjemnou tradicí, že se na začátek adventu scházíme na návsi, a za doprovodu dětí z naší mateřské a základní školy rozsvěcíme stromeček.

Také v letošním roce si pro nás děti připravily program a na obci jsme plánovali společné setkání u obecního stromečku se svařeným vínem. Překotný vývoj posledních dnech dnů nám však plány překazil. Abychom byli odpovědní a chránili nejen sebe a své blízké, ale celou naši společnost, společně se všemi organizátory jsme se po dlouhé úvaze shodli, že i v letošním roce akci zrušíme.

O zahájení adventu však zcela nepřijdete. V pátek 26. listopadu v 17 hodin Vám z obecního rozhlasu zahrajeme dvě písničky, které si pro nás za doprovodu pana Martina Otruby pod vedením učitelek místní školy nacvičili děti a žáci mateřské a základní školy. Zastavte se, otevřete okna nebo vyjděte před své domy a zaposlouchejte se do tónů písní našich dětí. Snad nám napomohou začít klidný adventní čas.

Přeji Vám jménem svým i jménem zastupitelů a zaměstnanců obce Lužany krásný a klidný advent, ničím nerušené  a pohodové Vánoce a v tom příštím roce hlavně pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti.

Martin Mitlöhner

Současně připojuji pár slov paní ředitelky Mgr. Moniky Otrubové:

Všichni jsme se těšili na setkání u stromečku. Můžeme to letos pojmout trochu jinak: Vyjděte před pátou hodinou večerní ven kdekoliv v obci Lužany, dospěláci mohou i s hrnkem svařáčku v ruce.

S pomocí obecního rozhlasu Vám pošleme pozdrav od dětí MŠ a žáků ZŠ, abychom Vám připomněli, že začíná krásný adventní čas.

Usmějte se na sousedy, kteří snad ven vyjdou také, a usmívejte se i další dny a týdny. I když možná není nejlehčí období, vždy je možné najít něco, co nám udělá radost.

Krásný předvánoční čas plný malých i velkých radostí přejí všichni z lužanské školy!!!