Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Vítání občánků

Vítání občánkůDatum konání:
15.5.2022

V neděli 15. května 2022 se po více než dvouleté přestávce konalo v Lužanech vítání občánků. Díky vynucené odmlce bylo na vítání pozváno celkem 16 dětí, proto byli noví občánci rozděleni dle věku do dvou skupin.

Vítání se konalo v nově opraveném společenském sále multifunkčního obecního domu. Ten prošel v uplynulém roce rozsáhlou rekonstrukcí, v rámci které byla vyměněna okna a dveře, provedena rekonstrukce elektroinstalace, opravena podlaha a pódium a nakoupeno nové vybavení, vše v celkové hodnotě 1,5 mil. Kč. Na realizaci projektu byla částečně využita dotace z Programu rozvoje venkova, poskytnutá prostřednictvím Místní akční skupiny Brána do Českého ráje.

Hosty přivítala paní Jana Kašíková, poté vystoupily žákyně místní školy Vendula Kunová a Karolína Mitlöhnerová s krátkým kulturním programem. Následoval proslov ředitelky školy Moniky Otrubové a starosty obce Martina Mitlöhnera. Po podpisu rodičů do pamětní knihy a památeční fotografii u kolébky, pořízené objektivem Jana Pacáka, obdrželi děti a rodiče drobné dárky v podobě květiny, bryndáku a osušky, pamětního listu a vkladu na účet dítěte ve výši 1 000 Kč. Celou slavnost hudebně doprovázel Martin Otruba.

Již nyní se těšíme na další vítání nových občánků obce Lužany.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Další fotografie budou zaslány na vyžádání účastníků vítání.