Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Výsledky dotazníkového šetření a návrh analytické části Programu rozvoje obce Lužany

Výsledky dotazníkového šetření a návrh analytické části Programu rozvoje obce LužanyDatum konání:
5.10.2021

Koncem měsíce srpna byl zveřejněn dotazník k aktualizaci Programu rozvoje obce Lužany. Sešlo se několik desítek odpovědí, za což všem touto cestou děkujeme. Nápadů se sešla dlouhá řada – určitě nebude v silách vedení obce všechny nápady realizovat v nadcházejících pěti letech, na které je program zpracováván, ale budou důležitým vodítkem při rozhodování o dalším směrování naší obce.

Kompletní vyhodnocení dotazníku je součástí analytické části programu, který Vám nyní předkládáme k připomínkování (dokument je k dispozici také v tištěné podobě v kanceláři Obecního úřadu Lužany).

Zapojte se, prosím, do procesu plánování, projděte si přiložený dokument a sdělte nám do neděle 24. října 2021 své postřehy, připomínky a náměty (písemně nebo emailem na adresu urad@luzany.cz). Budeme se jimi zabývat.

Ale nyní pár výsledků. Nejčastěji hodnotili občané svůj život známkou 1 (průměr známek je 1,6). Nejlépe hodnocenými oblastmi bylo fungování a činnost zastupitelstva (1,7) a vzhled obce a péče o veřejná prostranství (1,7) a třídění a separace odpadů (1,7). Nejhorší známky získala obec za aktivity v oblasti společenské a kulturní (2,2) a za hospodaření v autokempu (2,6). Nejvíce si občané v obci cení dostupnost přírody, klidný život a příznivé životní prostředí, naopak největší slabiny spatřují v nezájmu lidí o dění v obci, špatné dostupnosti lékaře a nedostatku míst pro výstavbu. Nejvíce hlasů získaly následující projektové záměry: úpravy místních komunikací, budování cyklostezek mezi sousedními obcemi, dostavba chodníků do jižní části obce, vybudování sběrného dvora nebo kompostárny nebo rekonstrukce přečerpávací stanice odpadních vod. Pro zachování provozu kina se vyjádřilo 70% odpovědí, pro zachování provozu pošty hlasovalo 84%.

Ještě jednou děkujeme všem za jejich názor, pochvaly, ale i za připomínky a podněty.

Dokument je ke stažení zde (otevře se v novém okně)