Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Zásilkovna má v Lužanech své výdejní místo otevřené 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

Zásilkovna má v Lužanech své výdejní místo otevřené 24 hodin denně, 7 dní v týdnuDatum konání:
18.5.2021

Zastupitelé obce Lužany se v březnu rozhodli podpořit rozvoj elektronického obchodování a usnadnit občanům obce Lužany život v této nelehké době. Proto obec propůjčila  bezplatně pozemek za prodejnou ve střední části obce (u parkoviště za hasičskou zbrojnicí) k umístění samoobslužného výdejního místa společnosti Zásilkovna.

20210507_080241_2.jpgOd pondělí 17. května 2021 je tak v Lužanech tzv. Z-BOX v provozu. Občané si sem mohou nechat zasílat zásilky nejen z internetových obchodů. Zařízení je samoobslužné a je otevřeno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jeho obsluha je velmi jednoduchá. Nejprve si nainstalujete aplikaci Zásilkovna, objednáte zboží a čekáte na informaci od řidiče, že zboží doručil do Z-BOXu. Po příchodu k Z-BOXu se aplikace automaticky spáruje s vaší schránkou. Pomocí tlačítka v detailu zásilky ji otevřete. Pak už stačí jen vyzvednout zásilku a zavřít schránku. Zásilky na dobírku pomocí aplikace zaplatíte a pokud se Vám nehodí datum vyzvednutí, můžete ho standardně prodloužit.

Koncem roku zvažuje společnost zavedení nové služby, v rámci které by Z-BOX sloužil zároveň jako podací místo pro odesílatele zásilek.

Věříme, že tento krok zvýší pohodlí a komfort všech občanů, a že bude zařízení dlouho sloužit ke spokojenosti všech stran.

Více informací se dozvíte na internetových stránkách provozovatele systému zde.