Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Černé skládky v naší obci

Černé skládky v naší obciDatum konání:
29.9.2020

IMG-20200927-WA0009.jpg

V posledních dnech bylo na území naší obce objeveno několik černých skládek. A to i přesto, že je ve všech obcích v republice zaveden pro všechny dostupný systém třídění odpadů (plastové popelnice na tříděný odpad, sběrné dvory, atd.).

Chování lidí, kteří černé skládky zakládají, je nejen proti zdravému rozumu, ale škodíme tím přírodě i sobě. Současně si musí dotyční uvědomit, že se jedná o protiprávní jednání, které může být v případě odhalení pachatele sankcionováno v přestupkovém řízení částkou až 50 tis. Kč, případně částkou řádově vyšší, pokud bude tento případ bude řešit Česká inspekce životního prostředí. 

20200929_075032_resized.jpg

Černé skládky je samozřejmě nutné na náklady obce likvidovat, což stojí nemalé peníze, které samozřejmě opět zaplatí její občané (ve zvýšených nákladech na likvidaci odpadů, které se promítnou do výše poplatku za dopad anebo tím, že se neuskuteční jiné akce ve prospěch občanů). Pachatel vyvezením odpadků do přírody nic neušetří (popelnici i tříděný odpad má přece zaplacený v rámci poplatku za odpad), pouze svým jednáním přidělává práci ostatním, protože odpad, který pracně naložil a odvezl, musí opět někdo naložit a opět odvézt k likvidaci.

Likvidujte, prosím, veškeré odpady určeným způsobem. A pokud uvidíte někoho, kdo zakládá nepovolenou skládku, vysvětlete mu, jak s odpadem správně nakládat.

Děkujeme.