Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Doplnění kontejnerů na separovaný odpad

Doplnění kontejnerů na separovaný odpadDatum konání:
6.5.2020

Dnešním dnem byly v naší obci doplněny dva modré kontejnery na papírový odpad. Kontejnery jsou umístěny na sběrném místě u čp. 205 a dále na sběrném místě za čp. 136 (kontejnery jsou nově umístěny u zadní cesty k Lužanské zemědělské a.s.), které bylo přesunuto od zastávky u čp. 200. V následujících dnech přibydou k těmto kontejnerům ještě kontejnery na sklo.

přemístění sběrného místa Lužany u čp 200

V naší obci tak bude instalováno celkem 19 kontejnerů na separovaný odpad - 10 kontejnerů na plast, 3 kontejnery na papír, 4 kontejnery na sklo, jeden kontejner na drobný kovový odpad a jedna nádoba na rostlinný tuk. Rozmístění nádob je pro přehlednost znázorněno na přiložené mapě, číslo v kruhu značí počet nádob na sběrném místě, barva druh separovaného odpadu. V případě, že má někdo separovaných odpadů více, může využít služeb Sběrného dvora Mlázovice, na jehož provozu se finančně podílíme.

rozmístění kontejnerů Lužany

Při této příležitosti bych chtěl vyzvat všechny občany, aby neodkládali ke kontejnerům pytle s odpadem, pokud jsou tyto kontejnery plné, ale umístili odpad do jiného volného kontejneru v obci, případně počkali, až bude kontejner vyvezen. Odpad vytváří u kontejnerů velký nepořádek a kazí vzhled naší obce. Současně žádám občany, aby ke kontejnerům na sklo neodkládali odpad, který do kontejneru není možné s ohledem na velikost vhozových otvorů vložit. Takovýto odpad musí být rozdělen na menší části, které lze do kontejneru vložit, případně vyvezen na sběrný dvůr.