Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Hlášení rozhlasu dne 8. 12. 2020

Hlášení rozhlasu dne 8. 12. 2020Datum konání:
8.12.2020

Informujeme občany, že knihovna Lužany bude od úterý 8. prosince opět v provozu, a to v upravené otevírací době v úterý od 15 do 17 hodin. Upravené otevírací hodiny jsou platné po celý měsíc prosinec. Vstup a pobyt v knihovně bude umožněn maximálně 2 osobám, vždy s ochrannými prostředky dýchacích cest.

Ve středu 9. prosince v 18 hodin se naše obec zapojí do akce Česko zpívá koledy s Deníkem. Akce bude přenášena do obecního rozhlasu a vy si můžete v domácím prostřední v rodinném kruhu nebo v malých skupinách s dostatečnými rozestupy společně s tisíci dalších lidí z naší republiky zazpívat a připomenout si atmosféru blížících se Vánoc. 

Zveme občany na zasedání Zastupitelstva obce Lužany, které se uskuteční v pondělí 14. prosince od 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Lužany. Na programu jednání jsou následující body: Rozpočtové opatření č. 5/2020, Vyhláška o poplatku za odpad, Stanovení stočného na rok 2021, Rozpočet obce Lužany na rok 2021 a střednědobý výhled rozpočtu, Plán hospodaření ZŠ a MŠ Lužany na rok 2021 a střednědobý výhled, Žádost o dotaci na úpravy chodníků a oplocení školy, Pronájem nemovitostí, Poskytnutí darů a dotací a Různé.

Zveme občany ve čtvrtek 24. prosince ke kostelu sv. Maří Magdalény v Lužanech, kde si mohou od 10 do 11 hodin převzít Betlémské světlo. V průběhu akce je nutné dodržovat platná hygienická opatření. 

Upozorňujeme občany, že pošta Partner Lužany bude ve čtvrtek 31. prosince 2020 z rozhodnutí České pošty uzavřena.