Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Jezdecký klub Robousy se přestěhoval do Lužan

Jezdecký klub Robousy se přestěhoval do LužanDatum konání:
15.5.2019

V dubnu 2019 se do obce přestěhoval sportovní jezdecký klub Zdeňka Jiráska – JK Robousy z. s.. Jeho historie sahá až do roku 1989, kdy byl právě v Robousích založen. V roce 2018 bohužel přišla zlá zpráva, že se do jara 2019 musí klub z obce Robousy po dlouholetém působení odstěhovat. Důvodem je stavba muzejního depozitáře, který má být v místech bývalé fary postaven z evropských prostředků. Naštěstí našli vyhovující prostory v Lužanech, na hospodářské usedlosti rodiny Knapových.

Zakladatel a majitel klubu Zdeněk Jirásek je mnohonásobný mistr, vicemistr České republiky ve spřežení se čtyřspřežím i dvojspřežím. Stále se aktivně účastní mnoha závodů nejen po České republice, ale i v zahraničí (2004 maďarský Kécskemét, 2006 německý Aachen, ..).

Několikrát také vyhrál Český pohár spřežení a v roce 2011 vstoupil do Síně slávy Zlaté podkovy v kategorii spřežení.

Další úspěchy po dobu své kariéry získávala i členka klubu Petra Dušková s jednospřežím.

Přejeme klubu a všem jeho členům a  příznivcům, aby se mu u nás v Lužanech líbilo a dařilo minimálně stejně tak dobře jako doposud.

Zlata podkova 2019.jpg

Zdroj: archiv JK Robousy

Více informací o klubu, koních, aktivitách a nabídkách najdete na: www.jkrobousy.czna faceboku: JK Robousy nebo na www.luzany.cz/jk-robousy.