Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Lužanští hasiči zvítězili v okresním kole mládeže

Lužanští hasiči zvítězili v okresním kole mládežeDatum konání:
31.5.2019

Od pátku 31. května do neděle 2. června 2019 se lužanští mladí hasiči zúčastnili okresního kola mládeže , které se letos konalo v areálu koupaliště a autokempu v Miletíně. Završili tak svou celoroční účast ve hře Plamen, v letošním roce velmi úspěšně a důstojně.

Hra Plamen se skládá ze dvou částí - podzimního závodu požárnické všestrannosti a jarního kola, kde hasiči soutěží v pěti disciplínách - požárním útoku, štafetě požárních dvojic, štafetě 4x60 metrů, štafetě CTIF a požárním útoku s překážkami CTIF. Do konečného hodnocení se dále počítá také celoroční činnost, spočívající především ve vedení kroniky.

Závod požárnické všestrannosti, tzv. "braňák", se uskutečnil již na podzim, a již výsledky této disciplíny předznamenaly  úspěch lužanské mládeže. Starší družstvo obsadilo v tomto závodě první místo ve své kategorii, mladší pak druhou příčku. Do jarního kola tak nastupovali soutěžící i jejich vedení s nadějí, že pokud se podaří úspěch z podzimního kola zopakovat, mají šanci v celkovém hodnocení na slušné umístění.

Naděje se díky patřičnému úsilí podařilo proměnit. Během víkendu si starší družstvo připsalo ve dvou disciplínách dvě vítězství (v požárním útoku a štafetě požárních dvojic), dvě druhá místa (v požárním útoku CTIF a štafetě  4x60 metrů) a jedno třetí místo ve štafetě CTIF). Mladší družstvo se v dílčích tabulkách objevilo na druhém místě v požárním útoku CTIF a štafetě požárních dvojic, na třetím místě ve štafetě 4x60 metrů a štafetě CTIF a na osmém místě v požárním útoku. V celkovém hodnocení tyto výsledky potvrdily všechna očekávání - starší družstvo obsadilo celkové první místo, družstvo mladších místo druhé.

V kategorii starších si tedy místní děti odvezly kromě medailí a poháru další velkou výzvu - účast na krajském kole, kde budou hájit společně s druhým družstvem z kategorie starších z Holovous barvy okresu Jičín. Krajské kolo se uskuteční o víkendu 14. - 16. června 2019 v Trutnově.

Kromě družstev mladších a starších hájili naši čest také jednotlivci z řad dorostenců - Vojtěch Kuřík se umístil v přeborech na skvělém druhém místě, Ondra Rejman na neméně významném místě třetím. Vojta Kuřík se účasti na krajských přeborech vzdal ve prospěch třetího v pořadí, takže na přeborech jednotlivců budeme mít svého zástupce i na krajském kole.

Gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím za skvělou reprezentaci naší obce, stejně tak jejich vedoucím a mentorům - Ondrovi Benešovi, Jirkovi a Pavlovi Matoušovým a Jirkovi Kellerovi, kteří s dětmi odvedli kus skvělé práce.

Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout v galerii zde nebo na odkazu https://sdhluzany.rajce.idnes.cz/Okresni_kolo_31.5_2.6.2019/.