Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Navrhněte vzhled nových autobusových zastávek v obci

Navrhněte vzhled nových autobusových zastávek v obciDatum konání:
6.6.2023

Zastupitelstvo schválilo na svém jednání dne 5. 6. 2023 přijetí dotace z rozpočtu Královéhradeckého kraje na projekt s názvem Úpravy autobusových čekáren v obci Lužany. Cílem projektu je zlepšení podmínek pro cestující hromadné autobusové dopravy v obci Lužany, a to jak z hlediska pohodlí, tak z hlediska bezpečnosti.

Celkové předpokládané náklady projektu činí 1 304 tis. Kč, dotace byla poskytnuta ve výši 521 tis. Kč, max. však 50% uznatelných nákladů. Projekt má být dokončen nejpozději v listopadu 2024.

Autobusová zastávka u křížkuV rámci projektu plánujeme nahradit stávající čekárny (u křížku, u obecního úřadu, u č.p. 200 a u silnice I/35) novými přístřešky, a to včetně nezbytného mobiliáře (koše, lavičky, případně plakátovací plochy) a opravy zpevněných povrchů. V jedné z lokalit (u silnice I/35) bude vybudován nový přístřešek. Současně budou všechny čekárny z důvodu zvýšení bezpečnosti osvětleny.

Protože chceme, aby přístřešky co nejvíce vyhovovaly potřebám cestujících občanů z naší obce, žádáme Vás o pomoc při volbě uspořádání a vzhledu přístřešků. Kdo se chcete zapojit, zašlete do 30. 6. 2023 na email urad@luzany.cz fotografii, náčrt nebo odkaz na výrobce či prodejce přístřešku, který by se dle Vašeho uvážení do naší obce nejlépe hodil. Samozřejmě se můžete dostavit také osobně do kanceláře Obecního úřadu Lužany a svůj tip nám sdělit ústně.

Děkujeme za Váš názor a za pomoc.