Úvod > Obec > Aktuality > Po přestěhování do Lužan se Zdeňkovi Jiráskovi a jeho týmu nepřestalo dařit!

Po přestěhování do Lužan se Zdeňkovi Jiráskovi a jeho týmu nepřestalo dařit!

Datum konání:
2.10.2019

4I5A2205.jpgHlavní závodní sezóna skončila pro jezdecký klub minulý týden, kdy se na závěr sezóny konalo Mistrovství České republiky ve spřežení. Letošní sezóna odstartovala netradičně až v červnu, kdy Zdeněk vyrazil se svými svěřenci na první závody z nového působiště. Běžně začíná sezóna již v dubnu mezinárodními závody v Kladrubech, ale s přihlédnutím ke všem změnám, které nás tento rok potkaly, jsme dokázali poprvé vyrazit závodit až začátkem června se čtyřspřežím. A aby změn nebylo málo,  zapřáhli jsme prvně koně do kočáru trochu jinak. Závody byly kvalifikací na Zlatou pohm.jpgdkovu (Finále Zlaté podkovy se koná vždy na konci srpna v Humpolci) a my si odvezli konečné třetí místo, se kterým jsme na začátek sezóny byly spokojeni. V červnu jsme se pak účastnili ještě dalších závodů, tentokrát však pouze s dvojspřežím a tyto závody jsme s poměrně velkým náskokem před ostatními vyhráli. Začátkem července jsme pro změnu opět se čtyřspřežím závodili v nedalekých Pardubicích, kde se konalo Mistrovství Východočeské oblasti. Závody to byly dvoudenní a nám se velmi dařilo druhý soutěžní den, kdy jsme připraveným maratonem projeli nejlépe ze všech účastníků a tento výsledek nám také zajistil celkové prvenství. Zdeněk se tak stal mistrem Východočeské oblasti pro rok 2019 v kategorii čtyřspřeží. Na tento skvělý výsledek se klubu povedlo navázat na dalších velmi důležitých závodech v sezóně a to v Humpolci, kde se konal 54. ročník Finále Zlaté podkovy 2019, jinými slovy závody spřežení s více jak padesátiletou tradicí,  které patří mezi ty nejznámější v České republice a na které vozatajové sbírají kvalifikaci během sezóny.  I když vstup do závodu se úplně nepovedl a v drezúře, která je vždy úvodní částí závodů, jsme skončili až třetí, druhá část závodů a to maraton, který je bezpochyby nejatraktivnější a také divácky nejnavštěvovanější části závodů spřežení, nám vyšel opravdu skvěle a po dvou závodních dnech jsme se pardubky1.jpgujali vedení. A ani v závěrečném parkuru jsme se o prvenství nenechali připravit a z Humpolce si tak Zděněk odvezl titul Mistra opratí pro rok 2019. Na tyto úspěchy jsme chtěli navázat v září v Heřmanové Městci, kam jsme vyrazili s dvojspřežím a s cílem obhájit titul Mistra Východočeské oblasti v kategorii dvojspřeží. Největší slabinou těchto závodů byl vozatajský parkur, velkou bodovou ztrátu se nám bohužel nepovedlo dohnat ani při maratonu a tak se Zdeněk stal pro rok 2019 v kategorii dvojek Vícemistrem VČO. Jak moc se dařilo klubu během celé sezóny, závěrečné mistrovství, které se konalo v Těšánkách na Moravě, nevyšlo. Zdeněk a jeho tým mistrovskou soutěž bohužel nedokončili, jelikož během průjezdu jedné z maratonových překážek Zdeněk vypadl z kočáru a celé spřežení uteklo.  Ač to zní opravdu neuvěřitelně, všichni členové posádky vyvázli pouze s malými oděrkami a nikomu se nic vážného nestalo. Závěr sezóny jsme si určitě představovali jinak, ale i tohle k našemu sportu patří! Tak to byla závodní sezóna našeho jezdeckého klubu a my se tak pomalu těšíme a začínáme připravovat na tu další, která začíná už v lednu zimním halovým pohárem.

Jsme také velmi rádi, že nejenom obec ale i někteří občané Lužan už využili služeb našeho klubu a my tak mohli být součástí těchto výjimečných události.