Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Předvánoční čas v Lužanech

Předvánoční čas v LužanechDatum konání:
2.12.2018

Jako připomínka blížících se Vánoc se o uplynulém víkendu v naší obci uskutečnilo několik zajímavých akcí. V textu si můžete přečíst krátkou reportáž a v galerii prohlédnout fotografie.

V sobotu 1. prosince se v sále hasičské zbrojnice uskutečnila tradiční dětská Mkulášská zábava, na které se sešlo přes padesát návštěvníků. Pro děti byly kromě písniček připraveny také soutěže o drobné ceny, takže se nikdo nenudil. Po setmění navštívil děti anděl, Mikuláš a čert, a protože byly přítomny pouze hodné děti, daroval všem za básničku nebo písničku dárkový balíček. Děkujeme všem organizátorům z řad členů SDH Lužany a místní školy za perfektní přípravu a příjemné sobotní odpoledne. Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

V neděli 2. prosince se v sále hasičské zbrojnice uskutečnila předvánoční dílna, na které si mohli návštěvníci, kterých přišlo více než čtyřicet, vyrobit vánoční předměty a dekorace. Vyráběla se vánoční přáníčka, zdobily se svícny ze šišek a skleněné svícny a tradičně také vánoční perníčky. Poděkování za uspořádání této akce patří členkám SDH Lužany - Petře Holcové, Monice Matoušové a Kateřině Mitlöhnerové. Několik fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

V neděli 2. prosince se na návsi uskutečnilo rozsvěcení vánočního stromečku. I když počasí vůbec nepřálo a z ranního sněhového poprašku se díky intenzivnímu dešti stalo spíše bláto, přišlo na akci tradičně velké množství návštěvníků. Na začátku pomohly děti z místní mateřské a základní školy nejprve rozsvítit vánoční strom, poté již následoval krátký kulturní program našich dětí za hudebního doprovodu Martina Otruby. Pro návštěvníky bylo připraveno svařené víno a horký čaj, tak snad kromě příjemných zážitků zahřálo návštěvníky také toto občerstvení. Děkujeme všem organizátorům, zejména členům SDH Lužany za technickou pomoc, paní Kašíkové za svěřené víno a dětem a učitelkám školy za krásný program. Fotografie z rozsvěcení jsou umístěny v galerii.

Poslední předvánoční akcí bude tradiční vánoční koncert místních dětí, který se uskuteční ve středu 19. prosince od 17 hodin v kostele sv. Maří Magdalény.