Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Studie rekonstrukce hospodářské části obecního domu č.p. 125

Studie rekonstrukce hospodářské části obecního domu č.p. 125Datum konání:
19.6.2023

Po předchozí kladné zkušenosti s prací Ing. Tauchmanna a jeho týmu na studii přístavby školy jsme ho pověřili také zpracováním studie na rekonstrukci hospodářské části objektu obecního domu č.p. 125. Prakticky se jedná o stávající západní část objektu s chlévem a stodolou. Zadáním studie bylo vytvořit zázemí a dílny pro obecní zaměstnance a prostory pro obecní techniku.

Studie svůj účel naplnil a kromě zmíněné šatny, dvou dílen, průjezdné garáže a dvou skladovacích prostor, umístil projektant do prvního patra objektu ještě čtyři malometrážní byty. Prostor kolem objektu je z jedné strany doplněn o dvě parkovací místa pro obecní zaměstnance a rampou pro čištění a údržbu zahradních traktorů, vnitřní dvůr je upraven zejména pro parkování zaměstnanců školní kuchyně a nájemníků stávajících a budoucích obecních bytů. Předpokládané náklady jsou ve výši 17 mil. Kč.

V červnu bylo vypsáno výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace (ve stejném termínu je poptávána také dokumentace na přístavbu školy) a pokud se sejdou nabídky s představou zastupitelstva, začnou práce na projektové dokumentaci. 

Zpracovanou studii si můžete prohlédnout zde