Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Ukliďme svět - Ukliďme Česko - Ukliďme Lužany

Ukliďme svět - Ukliďme Česko - Ukliďme LužanyDatum konání:
16.4.2022

Po dvou letech jsme se letos vrátili k pořádání akce Ukliďme svět - Ukliďme Česko - Ukliďme Lužany. S ohledem na nejisté počasí jsme akci uskutečnili až v náhradním termínu - v sobotu 16.dubna, kdy jsme se ráno sešli před obecním úřadem a rozdělili úseky úklidu. Dospěláci se chopili příjezdových cest do naší obce - okolí zastávky u silnice na Hradec Králové, příjezdové komunikace od Úlibic a úseku silnice od Špice až za výjezd na Choteč. Mládež si pak vzala na starost okolí fotbalového hřiště, pokračovali k mostku pod Špicí, dále do areálu autokempu. Skupina maminek s dětmi si vzala na starosti horní konec Lužan. Jak se během úklidu ukázalo, spousta lidí neví, kam patří PET lahve, plechovky, papírky od sušenek, krabičky od cigaret, často celý obsah odpadkového koše...  Ale my to naštěstí víme ...:-))

Přírodu jsme během akce odlehčili o 25 pytlů nejrůznějšího odpadu.  Akce se zúčastnilo 35 lidiček malých i velkých.... Se všemi jsme se nakonec sešli v areálu autokempu a po dobře vykonané práci jsme si opekli buřty, na které nám přispěla obec... 

Všem, kteří se zúčastnili, chceme moc poděkovat, hlavně dětem. Jejich nadšení a radost z každého sebraného papírku je nadějí, že do budoucna toho nebude potřeba tolik uklízet...?!

Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.

Za pořadatele Kateřina Soukupová

 

Jménem obce a všech jejich občanů velmi děkujeme pořadatelům i účastníkům za odvedenou práci. Chovejme se všichni tak, aby tyto akce mohly být jen příjemným symbolickým setkáním. Snad to není nesplnitelné přání.