Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Úpravy budovy obecního úřadu dokončeny

Úpravy budovy obecního úřadu dokončenyDatum konání:
27.5.2019

V pátek 24. května 2019, ještě před začátkem voleb do Evropského parlamentu, byly dokončeny dlouho plánované úpravy budovy obecního úřadu. Budova doznala citelných změn jak na vzhledu, tak po stránce provozní. Bylo vyměněno celkem 14 ks oken, 3 ks vstupních dveří a 3 ks interiérových dveří. Současně byla odstraněna akumulační kamna, vybudována nová otopná soustava a instalováno tepelné čerpadlo, které vytápí celou budovu obecního úřadu.

Budova tak nejen získala hezká okna a dveře, které jsou na rozdíl od těch původních plně funkční (jdou otevírat a znovu zavírat), ale pro své uživatele - zaměstnance i návštěvníky - je uživatelsky přívětivější. Vytápění se dá nyní prostřednictvím termostatu plynule regulovat a nebude docházet k nedotápění nebo přetápění vnitřních prostor. Prostory budovy jsou nyní také bezpečnější, neboť dveře mají bezpečnostní zámky a kování, skleněné výplně jsou z bezpečnostního skla a na okna pošty byly instalovány nové mříže.

Realizací těchto prací došlo ke zlepšení vzhledu budovy a současně očekáváme úsporu nákladů na vytápění.

Věříme, že omezení provozu Obecního úřadu Lužany a pošty Partner, které bylo naplánováno opravdu pouze na nezbytně nutnou dobu, za tento výsledek stojí.

Projekt navázal na zateplení stropních konstrukcí objektu, které bylo provedeno na počátku roku 2018.

Celkové náklady se vyšplhaly na 847 027,50 Kč, z čehož částkou 383 400 Kč přispěl Královéhradecký kraj.

Bližší informace o projektu a fotografie jsou zde.