Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Aktuální informace a opatření související s epidemií koronaviru v České republice

Aktuální informace a opatření související s epidemií koronaviru v České republiceDatum konání:
26.11.2021

S účinností od 26. listopadu 2021 od 0:00 hodin byl na dobu 30 dnů vyhlášen nouzový stav. V souvislosti s přijetím nouzového stavu přijala vláda krizová opatření.

Na občany obce Lužany a život v obci doléhají zejména dále uvedená omezení. Text platných opatření je ke stažení na konci tohoto článku, podrobné informace můžete také získat na speciálních stránkách Vlády České republiky.

Je zakázána přítomnost veřejnosti v restauracích po 22. hodině. Současně je zakázán provoz adventních a vánočních trhů a prodej na nich. Na veřejně přístupných místech je zakázána konzumace alkoholických nápojů

Omezuje se vstup osob do některých vnitřních a venkovních prostor nebo účast osob na hromadných akcích nebo
jiných činnostech, tak, že osoby musí splňovat následující podmínky:
a) osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami PCR test s negativním výsledkem, jde-li o osobu mladší 18 let, nebo osobu, která se nemůže podrobit očkování nebo osobu s neukončeným očkování 
b) osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 
c) osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19 a neuplynulo více než 180 dní.

I nadále je všem osobám zakázán pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest jako je respirátor, a to ve všech vnitřních prostorech staveb mimo bydliště, v prostředcích veřejné dopravy jestliže se daná osoba nachází méně než 1,5 metru od jiné osoby. 

S Obecním úřadem Lužany upřednostňujte písemný, elektronický či telefonický kontakt a bezhotovostní platební styk. Kontaktovat nás můžete na tel: 493 597 178 nebo 725 082 486, případně elektronicky na emailech urad@luzany.cz nebo ucetni@luzany.cz, případně datovou schránkou ASUBR4H. 

Rizikovým skupinám obyvatel opět nabízíme pomoc se zajištěním nákupu potravin, vyzvedáváním léků, případně řešením dalších záležitostí. Obrátit se můžete na zaměstnance Obecního úřadu Lužany. 

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 27. 10. 2021 - ochrana dýchacích cest

Usnesení vlády ze dne 25. 11. 2021 - vyhlášení nouzového stavu, přijetí krizových opatření