Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Branný závod 2020

Branný závod 2020Datum konání:
4.10.2020

V neděli 4. října 2020 se v obci Brada - Rybníček uskutečnil branný závod - závod požárnické všestrannosti, který je součástí celoroční soutěže dětí a mládeže Plamen. Trať závodu pro mladší měří cca 2 km, pro starší cca 3 km. Na trati je umístěno několik stanovišť, kde soutěžící střílí ze vzduchovky, plní úkoly z topografie, základů první pomoci, požární ochrany, váží uzly a překonávají překážku po laně.

Naši obec reprezentovaly v letošním roce 3 hlídky mladších dětí, 2 hlídky starších dětí a jedno družstvo dorostenců. Mladší děti se umístily v konkurenci celkem 22 hlídek na 5., 9. a 18. místě, starší na 2. a 13. místě z celkem 26 hlídek. Družstvo dorostenců za sebou nechalo v konečném pořadí další 3 hlídky a umístilo se na 1. místě. V jednotlivcích reprezentoval Lužany Jan Keller, který se se suverénně nejlepším časem, ale s dvěma nepodařenými disciplínami, umístil bohužel až na 3. místě. Všem děkujeme za předvedené výkony a důstojnou reprezentaci naší obce. Do jarního kola mají připravenou dobrou startovní pozici, nyní nezbývá než doufat, že jejich snahu a úsilí nezhatí opatření proti šíření koronaviru, jako tomu bylo v letošním roce. 

Kromě dětí patří poděkování také jejich vedoucím za obětavou a nezištnou práci, kterou s dětmi odvádějí. Kompletní výsledky jsou ke stažení zde.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.