Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Hlášení rozhlasu dne 1. 4. 2021

Hlášení rozhlasu dne 1. 4. 2021Datum konání:
1.4.2021

Společnost TOPENÁŘSKÝ SERVIS s.r.o. bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů a kontroly kotlů na plynná paliva. Společnost navštíví naší obec v neděli dne 11. 4. 2021. Cena za kontrolu a čištění komínu je 350 Kč, cena za kontrolu a čištění plynového kotle je od 350 Kč, cena za revizi kotle na tuhá paliva je 800 Kč. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.

Informujeme občany, že všichni občané a cizineci, kteří mají v České republice trvalý nebo přechodný pobyt, se musí zúčastnit sčítání. Za nezletilé děti a osoby, které nejsou způsobilé k právním úkonům, jej může vyplnit jiný dospělý člen domácnosti. Nejjednodušším způsobem, jak se můžete sečíst, je využít mobilní aplikaci nebo internetové stránky na adrese www.scitani.cz. Těm z Vás, kteří budou potřebovat se sčítáním pomoct a nemají se na koho obrátit, nabízíme pomoc se splněním této zákonné povinnosti. Kdo bude mít o pomoc zájem, kontaktujte nás v pracovních dnech na telefonním čísle 725 082 486.

Upozorňujeme občany, že v souvislosti s výskytem nákazy ptačí chřipky na území obce Vysoké Veselí, je území obce Lužany zahrnuto do pásma dozoru. V rámci tohoto opatření se mj. nařizuje zákaz veškerého pohybu drůbeže a vajec v pásmu dozoru, dodržování přiměřených opatření biologické bezpečnosti osobami vstupujícími nebo opouštějícími hospodářství, zákaz vstupu drůbeže, jiného ptactva chovaného v zajetí nebo domácích druhů savců do hospodářství nebo jeho opuštění, zákaz přemísťování nebo rozmetání použité podestýlky, hnoje nebo kejdy bez ohlášení, zákaz pořádání výstav, přehlídek, trhů, soutěží a jiných svodů drůbeže nebo jiného ptactva chovaného v zajetí, zákaz vypouštění ptáků chovaných v zajetí za účelem zazvěření. Současně se nařizuje sledovat zdravotní stav drůbeže a jiného ptactva chovaného v zajetí a každé zvýšení nemocnosti anebo významný pokles produktivity ohlásit na SVS pro Královéhradecký kraj tel. č. +420 720 995 210. Tato krizová linka je dostupná 24 hodin denně i během víkendů. Více informací najdete na internetových stránkách obce.