Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Lužanští hasiči přivezli z krajského kola bronz

Lužanští hasiči přivezli z krajského kola bronzDatum konání:
16.6.2019

O víkendu 15. - 16. června 2019 se v Trutnově uskutečnilo krajské kolo mládeže v požárním sportu. Lužanští starší děti a zástupce dorostenců byli díky výsledkům z okresního kola nominováni do soutěže, a tak jsme po dlouhých letech měli reprezentanty naší obce také na kraji. I když byla atmosféra na takovéto soutěži pro naše zástupce něčím novým a neznámým a počasí nebylo pro sportování o víkendu zrovna ideální, vypořádali se všichni soutěžící s nastavenými podmínkami statečně a umístili se na soutěži na předních příčkách.

Zástupce dorostenců Ondra Rejman se umístil celkově na 4. místě. Starší děti si v konkurenci celkem 10 družstev vedly velmi dobře. Po úspěchu na štafetě 4 x 60 metrů, ve které získaly 1. místo, obsadily ještě 3. místo v požárním útoku CTIF, 4. místo ve štafetě CTIF, 6. místo ve štafetě požárních dvojic a v požárním útoku. Poslední disciplína - závod požárnické všestrannosti - se našim borcům příliš nevyvedla a 9. příčka v této disciplíně stačila už jen na celkově 3. místo. I přesto se převedly děti výborný výkon.

Za takový výsledek si všichni soutěžící zasloužili důstojné přivítání na základně spojené s malou oslavou, které pro ně připravili rodiny soutěžících, zástupci obce, výjezdové jednotky a další příznivci požárního sportu.

Všem soutěžícím a jejich vedoucím děkujeme za výbornou reprezentaci naší obce a do dalších soutěží i nadcházejícího ročníku hry Plamen jim přejeme hodně úspěchů.

Fotografie z akce je možné prohlédnout ve fotogalerii.

Více fotografií pana Jaroslava Knapa je ke shlédnutí zde.