Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Pouťové odpoledne 2022

Pouťové odpoledne 2022Datum konání:
23.7.2022

Pouťové odpoledne v Lužanech zvalo na atrakce, zábavu i fotbal

V sobotu 23. července se v Lužanech u Jičína konalo na fotbalovém hřišti tradiční pouťové odpoledne, které zahájil v 15 hodin zastupitel a prezident fotbalového klubu TJ Sokol Lužany Petr Tománek. Přivítal všechny přítomné a seznámil je s programem celé této akce. Krátce poté už mohl být program oficiálně zahájen a na všechny místní i přespolní čekalo hned několik velmi zajímavých atrakcí, které pro ně organizátoři letos nachystali.

Pro děti byla připravena nafukovací skluzavka, která lákala především ty nejmenší, dále potom lezecká stěna, foukací šipky i malování na obličej. Dále si pouťoví návštěvníci mohli zblízka prohlédnout nejnovější závodní techniku v podobě krásné Super Buggy Václava Fejfara nebo se svést v bryčce s koňským spřežením, vedeným Zdeňkem Jiráskem z Jezdeckého klubu Robousy. Na hřišti byla také k vidění ukázka hasičské techniky místního Sboru dobrovolných hasičů i Hasičského záchranného sboru ze stanice Jičín. Zájemci si mohli poslechnout velmi zajímavou přednášku a zhlédnout ukázku výcviku dravců vedenou sokolníkem Karlem Nejmanem, který přivezl sebou do Lužan svoje opeřené parťáky.

Po této ukázce se už všichni mohli těšit na tradiční fotbalový zápas mezi Lužany Stars a Lužany Legends. Tentokrát přivedli na trávník všechny hráče pánové Zdenek Mareš a Jiří Voves k přátelskému utkání mezi místními fotbalisty. Toto fotbalové utkání patří již tradičně mezi zpestření pouťového odpoledne a přináší celou řadu dramatických okamžiků. Oba jmenovaní si na konci tohoto utkání převzali z rukou organizátorů ocenění v podobě malého soudku piva.

O občerstvení se opět postaral Roman Polák Babula se svým týmem a nabídl všem návštěvníkům za dotovanou cenu jeho vyhlášené bramboráky, klobásy nebo pečené maso. Program pokračoval po 19. hodině pouťovou zábavou v režii DJ Karáska a končil v pozdních nočních hodinách. Celá akce se i díky nádhernému počasí vydařila a všichni už se určitě těší na shledání v příštím roce.

Celá akce se uskutečnila za finanční podpory Místní akční skupiny Brána do Českého ráje.

MAS

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Autor fotografií a textu: Jan Pacák