Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Jarní úspěchy lužanských hasičů

Jarní úspěchy lužanských hasičůDatum konání:
14.6.2022

I v letošním roce byla družstva hasičů z Lužan ve svých soutěžích velmi úspěšná.

Okresní kolo hry Plamen, ve kterém soutěží družstva mladších a starších dětí, se v letošním roce uskutečnilo od 27. do 29. května v obci Brada – Rybníček. V kategorii starších se naše děti i přes páté místo ze závodu požárnické všestrannosti, který se uskutečnil na podzim, probojovaly na konečné třetí místo v celkové konkurenci 12 družstev. V kategorii mladších obsadili lužanští zástupci také třetí místo.

Okresní kolo hry Plamen 2022

Okresní soutěž dorostenců se uskutečnila po závodech dětí v neděli 29. května. Po skvěle provedených disciplínách se naši dorostenci umístili na prvním místě a postoupili do krajského kola soutěže.

Krajské kolo soutěže se uskutečnilo v sobotu 11. června na stadionu v Dobrušce. I v tomto klání byli naši reprezentanti úspěšní a po tuhém boji obsadili skvělé druhé místo.

Okrsková soutěž dospělých se uskutečnila v sobotu 21. května na hřišti v Lužanech. Tentokrát byla soutěž pojata jako noční, kdy se účastníci utkali v požárních útocích při prvním pokusu za světla a při druhém pokusu za umělého osvětlení. V konkurenci sborů z okolních obcích zvítězili naše družstvo z Lužan a postoupilo na okresní kolo.

Okresní kolo dospělých se uskutečnilo v neděli 5. června v Nové Pace. Ve velké konkurenci jedenácti družstev se naši kluci (z velké části současně naši dorostenci) umístili na prvním místě, následováni družstvy z Valdic a Miletína. Mezi ostatními družstvy neměli žádnou konkurenci – vyhráli ve všech třech disciplínách. První disciplína byla štafeta 4 x 100 m, kde závodníci překonávají pomocí žebříku baráček, přeskakují bariéru, přebíhají přes kladinu a na posledním úseku přenášejí hasicí přístroj. Druhá disciplína – požární útok – se klukům na první pokus nepovedla, ale druhý pokus již byl úspěšný a jejich čas nikdo další nepřekonal. HasičiTaké mezi nejlepšími běžci okresního kola v disciplíně běh na 100 m s překážkami máme nositele lužanských barev – Pavla Válka a Jana Kellera, na devátém místě Tomáše Lufínka. Dospělí se svým skvělým výkonem probojovali na krajské kolo, které se uskuteční 18. června v Hradci Králové.

Všem zástupům z řad mladých i dospělých lužanských hasičů touto cestou gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší obce. Velké poděkování patří samozřejmě jejich trenérům a pracovníkům technické čety.

Fotografie z okresního kola dětí si můžete prohlédnout ve fotogalerii