Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Přístavba budovy školy

Přístavba budovy školyDatum konání:
13.2.2023

Na příštím jednání zastupitelstva, které se uskuteční v pondělí 13. února od 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Lužany, budou zastupitelé rozhodovat o dalším osudu budovy lužanské školy.

Vizualizace přístavby školy

Na podnět ředitelky školy, která upozorňuje na nedostatek místa v budově školy, nechala obec zpracovat studii rozšíření školy. Zastupitele na podzim roku 2022 se studií seznámit tým zpracovatelů vedený Ing. Lukášem Tauchmanem, který přišel s návrhem přistavět ke škole samostatnou mateřskou školu. Tím by v přízemí vznikla dvě samostatná oddělení mateřské školy s veškerým zázemím (samostatné šatny, WC, zázemí pro školní kuchyň - přípravnu) a v patře by zůstaly tři plnohodnotné učebny pro základní školu. Všechny tyto výhody jsou vyváženy předpokládanou cenou, která dle hrubých propočtů činí 17 mil. Kč.

Půdorys přízemí školy

Pokud se zastupitelstvo rozhodne přístavbu realizovat, čeká nás v první řadě zpracování nákladné projektové dokumentace, nalezení vhodného dotačního titulu a poté samotná stavby. Pokud u zastupitelů převáží názor, že stávající prostory školy jsou dostatečné, a že je třeba finanční prostředky investovat jinam, pak bude muset vedení školy najít jiné vhodné řešení nebo jít cestou snížení kapacity školy.

Zdroj obrázků: Ing. Lukáš Tauchman, 2022. Studie 2022, Mateřská a základní škola Lužany