Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Aktuální informace a omezení v souvislosti s epidemií koronaviru pro občany obce Lužany

Aktuální informace a omezení v souvislosti s epidemií koronaviru pro občany obce LužanyDatum konání:
10.5.2021

Vláda a Ministerstvo zdravotnictví schválili sérii mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví zavádí protiepidemická opatření .

Na občany obce Lužany a život v obci doléhají zejména dále uvedená omezení. Text platných opatření je ke stažení na konci tohoto článku, podrobné informace můžete také získat na speciálních stránkách Vlády České republiky.

S účinností od 10. 5. 2021 0:00 do odvolání se zakazuje všem osobám pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor bez výdechového ventilu třídy FFP2/KN95 nebo zdravotnická obličejová maska, a to ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště, na všech veřejně přístupných místech v zastavěném území obce a na všech veřejně přístupných místech mimo zastavěné území obce, jestliže se daná osoba nachází méně než 2 metry od jiné osoby. Kromě toho se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor bez výdechového ventilu třídy FFP2/KN95, ve vnitřních prostorech staveb, které slouží jako prodejna, provozovna služeb, zdravotnické zařízení, v prostředcích veřejné dopravy, na nástupištích a v čekárnách nebo v motorových vozidlech, pokud se v nich nenachází pouze členové jedné domácnosti. Pro děti od 2 do 15 let platí výjimka, kdy mohou nosit i v prostorách prodejen, v prostředcích veřejné dopravy, atd.. pouze respirátor třídy FFP2/KN95 bez výdechového ventilu nebo jednu zdravotnickou obličejovou masku.

Provoz sportovišť ve vnitřních prostorách staveb je zakázán. Venkovní sportoviště smí současně užívat maximálně 2 osoby, organizovaná sportovní příprava amatérských sportovců mladších 18 let smí probíhat ve skupinách nejvíce 30 osob.

Přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb je zakázána.  

Knihovna Lužany zůstává je otevřena každé úterý od 16 do 18 hodin.   

Poskytování vybraných služeb a maloobchodní prodej je povoleno při dodržení podmínek stanovených Ministerstvem zdravotnictví. V provozovnách je možné, aby v jeden okamžik pobýval maximálně 1 zákazník na každých 15 m2 plochy provozovny určené pro veřejnost. Stejně tak je omezen počet zákazníků v provozovnách maloobchodního prodeje na maximálně 1 zákazníka na 15 m2 prodejní plochy.

Mateřská a základní škola Lužany je v provozu při dodržení stanovených podmínek. 

Úřední hodiny Obecního úřadu Lužany jsou bez omezení. I nadále však, prosím, upřednostňujte písemný, elektronický či telefonický kontakt a bezhotovostní platební styk. Kontaktovat nás můžete na tel: 493 597 178 nebo 725 082 486, případně elektronicky na emailech urad@luzany.cz nebo ucetni@luzany.cz, případně datovou schránkou ASUBR4H. 

Rizikovým skupinám obyvatel stále nabízíme pomoc se zajištěním nákupu potravin, vyzvedáváním léků, případně řešením dalších záležitostí. Obrátit se můžete na zaměstnance Obecního úřadu Lužany.