Obec Lužany
oficiální stránky obce
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Pouťové odpoledne 2023

Pouťové odpoledne 2023Datum konání:
22.7.2023

V sobotu 22. července 2023 se v Lužanech konalo tradiční pouťové odpoledne.

Stejně jako v posledních letech byla pro děti připravena obří nafukovací skluzavka, lezecká stěna nebo malování na obličej. Návštěvníci si mohli prohlédnout hasičskou techniku lužanského sboru, žebřík profesionální jednotky z Jičína nebo motocykl a automobil dálničního oddělení Policie ČR. Autobus, se kterým putuje po závodech po celé Evropě, přivezl ukázat Václav Fejfar se svým teamem, který měl pro návštěvníky kromě občerstvení připravenou také netradiční závodní dráhu. Projížďky v kočáře bylo možné absolvovat v kočáře taženém spřežením Zdeňka Jiráska.

Odpoledne bylo zahájeno zajímavou ukázkou výcviku policejních psů. Následovaly požární útoky lužanských žen, dětí i mužů. Poté si zájemci vyslechli přednášku o životě a výcviku dravců v podání Karla Nejmana. Po páté hodině se na hřišti utkaly v přátelském zápase družstva lužanských fotbalistů.

Na oslavu 50. výročí od obnovení činnosti lužanského fotbalu a ukončení projektu rekonstrukce fotbalového hřiště (v rámci kterého byl vybudován podzemní vrt se závlahovým systémem a vyměněna okna na fotbalových kabinách), vystoupila od 20 hodin skupina Olympic Revival Band. Po skončení vystoupení se o hudební doprovod postaral Jan Pacák. 

O občerstvení se postaral Roman Polák se svým týmem, který nabídl všem návštěvníkům za dotovanou cenu své speciality. 

Součástí pouťových oslav byl varhanní koncert Radka Rejška, který se uskutečnil v pátek 21. července od 18 hodin v kostele sv. Maří Magdalény v Lužanech. I přes deštivé počasí si úžasnou atmosféru lužanského kostela a zvuk našich varhan přišlo vychutnat 50 návštěvníků. 

Celá akce se uskutečnila za finanční podpory Místní akční skupiny Brána do Českého ráje.

MAS- uprava loga 2015_01[3].jpg

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde.